Antalya Olympos’u Tercih Etmeniz İçin Bir Takım Sebepler
Antalya Olympos’u Tercih Etmeniz İçin Bir Takım Sebepler

Öncelikle eğer lüks tatil seviyorsanız yani her şey dahil beş yıldızlı tatil köyleri ilginizi çekiyorsa Antalya Olympos size göre bir yer değil. Antalya Olympos daha çok doğal ve salaş yerleri seven insanların tercih ettiği bir tatil beldesi. Antalya Olympos’ta sizi en çok çekecek olan şeylerden birisi hem ortamın, hem konakladığınız tesislerin tamamen doğal doğayla içiçe olması. Olympos sahili caretta carettaların üreme alanı olduğu için SİT alanı ve bu sebeple Olympos’ta denize sıfır pansiyon yok. Bu bir anlamda güzel, çünkü doğası bozulmamış harika bir plaja sahip ama diğer yandan denize girmek için yürümek şart. Eğer ben yürümeyi sevmiyorum diyorsanız Olimpos yine size göre bir yer değil çünkü denize girmek için yürümeniz şart.

Tarihe İlgi Duyanlar için Likya Antik Kenti

Bunun yanı sıra Olympos’ta denizi görmek ayrıca bir keyif sebebi çünkü yolumuzun üzerinde Likya Antik Kenti bulunmakta. Buda yürüyüşü hem anlamda hem keyifli kılıyor. Mitolojinin başladığı yer olarak bilinen Olympos Likya döneminden kalma bir çok kalıntıya ev sahipliği yapıyor buda Olympos’un SİT alanı olmasının ikinci sebebi. ve Olimpos bu anlamda sadece doğa severler değil tarihi ilgi duyanlar içinde harika bir yer. Antik Likya Kenti hala kazı çalışmalarının sürdüğü ve Kültür Bakanlığı korumasında bir yer. İçine girmek ve gezmek mümkün. Çok sayıda antik kalıntı içinden yürürken kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hissedebilirsiniz.

Türkiye’nin en ucuzu Antalya Olympos 

Olympos’ta işletmeler genel olarak yarım pansiyon olarak hizmet veriyorlar yani fiyata sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Kahvaltı ve akşam yemeği Olympos Butik Otel’de açık büfe olarak verilmekte. Yemeklerde kullanılan kahvaltı malzemelerin çoğu Olympos Butik Otel’in  işletmecilerinin kendi üretimleri, size sunulan yemekler büyük oranda organik. Yerel lezzetler ile tatlandırılmış ve ağırlıklı Akdeniz mutfağı hakim.

Antalya Olympos’u tercih etmeniz için en önemli sebeplerden birisi de fiyatlarının çok uygun olması Olympos sadece Antalya değil tüm Türkiye’de en uygun fiyatlı konaklama yapabileceğiniz tatil beldelerinden birisi. Şöyle düşünün, sezonun en yoğun olduğu dönemlerde bile Olympos Butik Otel’de hafta içi 80-90 TL’ye kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama yapabilmeniz mümkün. Elbette fiyatlar değişken olabiliyor ama genel olarak Olympos’un fiyat aralığı 50 TL ile 150 ile değişmekte. Uygun fiyatlarla tatil yapmak istiyorsanız Olympos bu anlamda tam size hitap eden bir yer. Üstelik öyle derme çatma, el yordamı bir tatilden bahsetmiyoruz. Olympos her ne kadar uygun fiyatlarda olsa bile gayet üst düzey hizmet alabileceğiniz işletmelere sahip. Elbette Olympos Butik Otel bunlardan birisi ve hatta en önde gelenlerden.

Olympos’ta Hem Ucuz Hem Kaliteli Tatil  Yapmak Mümkün

Olympos Butik Otel bungalow mantığına sahip ama aynı zamanda geniş ve her detay düşünülmüş odalara sahip. Odalarda Tv, klima, duş-wc, saç kurutma makinesine kadar aşırı lüks beklentisi olmayanlar için her türlü beklentiyi karşılayacak standartlarda. Ayrıca Olimpos’un az sayıda yüzme havuzu bulunan işletmesinden birisi. Yüzme havuzu 24 saat açık ve özellikle geceleri içeceğinizi alarak havuz keyfi yapabilir, gecenin tadını çıkarabilirsiniz.

Olympos Butik Otel yaklaşık 5 dönüm gibi büyük bir araziye kurulmuş bir işletme, bu sayede geniş bir bahçeye sahip, bahçede kamelyalar, hamaklar yılın stresini atabilmeniz için emrinize amade.

Olimpos’ta tatil yapmayı düşünüyorsanız sizlere önerebileceğiniz dört günlük veya beş günlük dolu dolu tatil planları bulunmakta. Kalacağınız gün sayısını bize söylediğinizde öncelikle size neleri sevdiğinizi sorarak ona göre bir plan hazırlıyoruz ve bu sayede tatiliniz dolu geçiyor. Örneğin iki günlüğüne Olimpos’a geldiğinizi düşünürsek ilk günü Olimpos’ta denize girerek, akşamında dinlenerek  (veya geceleri sakin kalmak istemiyorsanız sabaha açık çok sayıda bar – cafe mevcut ), ikinci gün Adrasan’dan tekne tura çıkabilirsiniz.

Likya Yolu

Yürümeyi seviyorsanız Olimpos dünyanın en meşhur yürüyüş rotalarından birisi olan Likya  Yolu‘nun merkezinde bulunan bir yer. Özellikle  Olimpos Adrasan odasını görmenizi tavsiye ederiz. biraz zorlayıcı bir parkur olmakla birlikte inanılmaz  manzaraları eşliğinde gününüzü geçirmiş olacaksınız.

Olympos’u tercih etmeniz için sayabileceğimiz daha çok sebep var ama biz Türkler uzun makaleleri sevmiyoruz, bu yüzden devamını başka bir başlık altında ilerleyen zamanlarda yazıp sizlere sunacağız.

Olympos Butik Otel beklentileriniz üzerinde bir tatil vaat ediyor ve bu politikacıların vaatleri gibi değil, sonuna kadar gerçek :)